Börsikommentaar: liikumine erisuunaline, aktiivsus püsib

24. jaanuar 2001, 15:07

Tänane börsipäev kujunes ettevõtte aktsiate liikumise osas erisuunaliseks. Suurematest tegijatest näitasid Norma ja Eesti Telekomi aktsiad tagasiminekut, samas kui Hansapanga ja Merko Ehituse aktsia olid valdavalt investorite ostuhuvi mõju all.

Börsisüsteemi kogukäibeks kujunes 134 tehingu käigus veidi üle 16 mln krooni.
Võrreldes eilse ja üleeilse aktiivse börsipäevaga tuli käive küll veidi alla, kuid olulist aktiivsuse langust polnud siiski tähendada.

Börsipäeva aktiivseim oli Hansapanga aktsia, mis sulgus 141,75 kroonil ehk 25 senti eilsest tasemest kõrgemal. Kuigi sulgemishinna muutus jäi väikeseks liikusid aktsia ostu- kui müüginoteering päevaga enam kui krooni jagu ülespoole.

Negatiivse tähelepanu all oli Eesti Telekom, mis langes päevaga krooni võrra 89 krooni tasemele. Investoritele ehk annab mureks põhjust fakt, et konkurentsi kasvuga telekommunikatsioonisektoris võib firma selle aasta kasuminumber eelmise omale alla jääda.

Uudiseagentuuri Reutersi korraldatud börsi liideraktsiate vaatluse tulemus kinnitas turuanalüütikute positiivse joone säilimist ning usku, et Tallinna börsil võivad huvi tõusu korral sel aastal liideraktsiad veel tublisti kallineda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing