Rong hädavajalik hommikul ja õhtul

24. jaanuar 2001, 08:46

Maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste ettepanekul võiksid rongid jääda inimesi vedama hommikul tööle ja õhtul koju, ülejäänud ajal oleksid käigus bussid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Põlva maavalitsuse majandustalituse juhataja Arvo Jää sõnul laheneks rongi- ja bussiliiklus Põlvamaal päris hästi, kui hommikul ja õhtul jääks sõitma Tartu-Veriora rong ning muuks ajaks sätitaks ümber bussiliiklus.

Jää sõnul sõidab praegu rong kaks korda edasi-tagasi peaaegu tühjalt. Eriti kummaline on reisijateveo seisukohast see, et õhtul peale kella kaheksat sõidab Oravalt üksikute reisijatega rong Tartusse, et kell 3.44 asuda tagasiteele Orava poole.

Oraval pole reisirongil öösel kohta seista, sest see segaks ilmselt kaubarongide liiklust. Seepärast sõidab rong tühjalt Tartusse ja tagasi, rääkis Jää.

Valgamaalased peavad lisaks hommikusele ja õhtusele rongiliiklusele vajalikuks säilitada keskpäevane rong Valga-Võru suunal. ?Seal ei õnnestu bussidega rongi asendamine,? lausus Valga maavalitsuse osakonnajuhataja Georg Trasanov.

Rongisõidugraafik paneb imestama ka läänevirumaalasi. ?Tartust väljub rong Tapale kell 3.56 ja Tapale jõuab 5.53 ? ei tea, kelle jaoks see on mõeldud,? küsis Lääne-Viru maavalitsuse peaspetsialist Elle Salusoo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing