Brüssel taganeb maksude ühtlustamise plaanist

24. jaanuar 2001, 10:42

Euroopa Komisjon taganeb oma vastuolulisest ettepanekust harmoniseerida bloki liikmesriikide maksud, kirjutab tänane Financial Times.

Nice?i tippkohtumine näitas, et vähemalt lähemas tulevikus ei ole liikmesriigid selleks valmis. Seega toetab ELi siseturu volinik Frits Bolkestein nüüd pragmaatilisemat lähenemist ning keskendumist praktilistele probleemidele, millega üksikisikutel ja firmadel ELi siseturul tegemist tuleb teha.

Brüssel tahab rõhuda rohkem olemasolevate maksuseaduste täitmisele ning hakata neid liikmesriike kohtusse kaebama, kes kehtestavad maksuseadusi vastuolus ELi asutamislepinguga. Võitlus ebaterve maksukonkurentsiga jääb Bolkensteini sõnul prioriteediks, ehkki teatud ulatuses on konkurents isegi tervitatav.

Kõige ambitsioonikamaid ettepanekuid on Komisjonilt oodata ettevõtete maksustamise osas ? näiteks topeltmaksustamise või maksubarjääride osas firmade ühinemistel ja ülevõtmistel. Samuti on sihikul erinevused ettevõtte maksude osas, mis varieeruvad 40 protsendist saksamaal ja Kreekas 28 protsendini Rootsis.

Komisjon tahab avaldada survet üksikisikute maksukoorma kergendamiseks, kõrvaldada maksubarjäärid inimeste vabalt liikumiselt ELi siseturul ning ühtlustada pensionide maksustamise kord.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing