26. jaanuar 2001, 00:00

Hansapanga nõukogu otsustas suurendada panga aktsiakapitali 2,67 miljoni krooni võrra, emiteerides selleks 267 000 10kroonise nimiväärtusega lihtaktsiat, teatas Hansapank börsile.

Vastavalt eelmise aasta 14. aprilli aktsionäride üldkoosoleku otsusele suunatakse aktsiaemissioon töötajate optsiooniprogrammis osalevatele panga ja tema tütarettevõtete spetsialistidele ning juhtidele.

Emissiooni hind on 49,92 krooni aktsia kohta. Aktsiakapitali uueks suuruseks on 790 314 340 krooni või selline väiksem summa, mis võib moodustuda pärast märkimata või tasumata aktsiate tühistamist.

Vastavalt aktsionäride otsusele on aktsionäride märkimiseesõigus välistatud. Emissiooni märkimisperiood on 1.?15. veebruar 2001. Uued aktsiad annavad aktsionärile õiguse dividendidele alates 2000. majandusaasta eest. Panga juhatusel on õigus 15 päeva jooksul märkimisperioodi lõppemisest tühistada aktsiad, mis ei ole märgitud või mille eest ei ole tasutud. ÄP Online

USA-Rootsi turvavarustuse tootja, Norma põhiosanik Autoliv teatas oodatust kehvematest tulemustest ja kulude kokkuhoiu programmist, mis võib kaasa tuua tervete ettevõtte sulgemise USAs ja Lääne-Euroopas ning tootmise üleviimise odava tööjõuga riikidesse.

Möödunud aastal kasvas Autolivi töötajate arv Reutersi teatel odava tööjõuga riikides 1900-lt 5200-le. Ettevõte võib kokku hoida ligi 15, kui toob tootmise üle Eestisse, Poolasse, Ungarisse, Rumeeniasse, Türki, Tuneesiasse, Mehhikosse, Filipiinidele või Taisse.

Autoliv teatas, et tänavu esimene kvartal tuleb oodatust kehvem, sest USA autotööstuse mahud vähenevad.

Autolivi tulu aktsia kohta kukkus möödunud aasta viimases kvartalis 1,4 kroonini. Aasta varem oli tulu aktsia kohta kolm korda suurem. Detsembris kukkus Autolivi aktsia hind oodatust kehvemate tulemuste tõttu 20. Westerberg usub, et möödunud aasta lõpus languse läbi teinud USA autoturg kukub veelgi sel aastal. ÄP Online

Soome ajaleht Helsingin Sanomat väidab, et Soome riikliku telekommunikatsioonifirma uus tegevdirektor Kaj-Erik Relander on suutnud lühikese ajaga firma juhtkonnas kaose tekitada.

Üks põhjus on selles, et Relander pole suutnud luua Sonerale selget strateegiat, sealhulgas kolmanda põlve mobiiltelefonide vallas. Paljud juhid on kiiruga ametist kõrvaldatud ning firma on võtnud suuri riske väga kulukate kolmanda põlve mobiiltelefonilitsentside hankimisel. Osa Sonera juhtkonna liikmete arvates on riskid kasvanud liiga suureks. Praegused probleemid on Sonera esindajate arvates tingitud sellest, et Relanderi personalipoliitika on nõrk. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing