PM: tööaja piiramise seadus jääb vaid paberile

25. jaanuar 2001, 08:37

Eile parlamendis kinnitatud uue töö- ja puhkeaja seadus, mis peab korrastama töövaldkonda ja viima tööaja reeglid Lääne-Euroopa tasemele, tekitab hulgaliselt probleeme ettevõtetele ja ka lihtinimesele, kes tahab rohkem rabades elatist teenida, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Töörabamine ei toimu mitte hea elu pärast, nagu tabavalt ütlevad venelased. Ja mitte idealismist, et Eestit kiiremini üles ehitada. Teisiti pole lihtsalt võimalik ots otsaga kokku tulla.

Kümned tuhanded väikeettevõtted ei kajastu isegi keskmise palga arvestamise statistikas. Kuidas mõtleb riik siis pidada arvet sadade tuhandete töötajate üle? Ettevõtted võivad seaduskuulekalt tööaja kohta arvet pidada, ent numbrite tõele vastavust pole võimalik kuidagi välja selgitada. Eriti, kui töötaja ning tööandja on selles ühel nõul.

Seetõttu on ilmne, et suur osa uuest seadusest jääb paberile ja inimesed töötavad järgmisel aastal edasi nagu vanastigi. Ning peagi tuleb valitsejail tõdeda, et tööaja kontrollimise haldussuutlikkusega on mõningaid probleeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing