Jaan Pillesaar: IT-spetsialist sobib harva juhiks

25. jaanuar 2001, 13:09

Praegu annab Helmese juht Jaan Pillessaar online-intervjuud CV-Online`is. Kajastame huvipakkuvamaid küsimusi ka siin.

1.Missugused on Teie kogemused: kas hea (IT)spetsialist sobib juhiks?

Äri juhiks IT spetsialist sobib harva, nii nagu ka ärijuht ei sobi IT spetsialistiks. Need rollid nõuavad väga erinevaid teadmisi ja kogemusi, mida mõlemaid omandatakse aastaid. Et mõlemas rollis tugev olla, peaks olema üliinimene. Kuid tipp - IT spetsialistid on tavaliselt erialaliseks juhendajaks teistele IT-spetsialistidele.

2. Kuivõrd spetsialistid tunnistavad juhti, kes pole neile erialases mõttes autoriteet, kõrgema võimuna?

Hea juhtimine IT-valdkonnas tähendab vastastikkust inimlikku mõistmist, kus kõik saavad aru, et eduka firma loomiseks peavad olema olemas nii head juhid kui ka head spetsialistid. Mõlemal on oma väga oluline roll täita ja yks ei asenda teist. Kui yhte neist ei oleks, ei oleks ka edukat firmat. Kui koostöö toimib, siis on igaüks firmas omas oskuses autoriteet kõigile teistele. Võimu teabefirmas ei kasutata, seda asendab koostöö.

3. Kuivõrd usute EBS-i presidendi Madis Habakuke väidet, et lähiaegadel IT-juhtimine feminiseerub?

Naised on paremad taktikalised juhid kui mehed, oma psühholoogiliste omaduste tõttu. Strateegiliseks juhtimiseks on jälle paremad sünnipärased eeldused keskmisel mehel. Ma arvan et IT juhtimine feminiseerub samas tempos nagu iga teine juhtimine. Trend on selles suunas küll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing