Ajalootudengi loodav firma uurib sugupuid

25. jaanuar 2001, 08:37

Tartu Ülikooli ajalootudeng Fred Puss rajab sugupuude uurimise firmat, mille põhiklientideks saavad rajaja oletusel Ameerikasse, Austraaliasse ning Lääne-Euroopasse emigreerunute järeltulijad, kirjutab Tartu Postimees.

Eesti Isikuloo Keskuse nime all kavatseb Puss hakata koguma kõikvõimalikke ajaloolisi isikuandmeid, koostades neist lisaks sugupuudele ka näiteks biograafilisi teatmikke.

?Tõenäoliselt on põhitöö siiski sugupuude kokkupanek - juba praegu olen saanud üle kümne tellimuse, millest enamik on seotud sugupuudega,? rääkis Puss. ?Tellimusi on Soomest, Rootsist, Luksemburgist, USAst ja Austraaliast.?

Tartu Ülikooli ajaloo osakonna arhiivinduse professori Aadu Musta sõnul näitab arenenud riikide kogemus, et Fred Pussi sugupuufirmal võiks olla roosiline tulevik.

?Eestis on tohutult arhiiviallikaid, aga need on piisavalt keerulised ja erinevates keeltes,? rääkis Must. ?Inimesed, kes püüavad oma perekonna lugu ise uurida, võivad ilma spetsialisti abita minna ümber nurga, uurides enda teadmata hoopis naabrimehe sugupuud.?

Lisaks kodu-, pere- ja ajaloohuvile ning nostalgiale võib inimesi sugupuu uurimisele kannustada ka soov saada infot pärilike haiguste kohta, lisas Must.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing