Põllumeeste toetusi ähvardab eelarvekärbe

25. jaanuar 2001, 09:26

Põllumajandus- ja toimetulekutoetusi ähvardab kuni 120 mln kroonine eelarvekärbe, sest riigikogu otsustas jätta sooja käibemaksu 2005. aastani praegusele, 5% tasemele, kirjutab Maaleht.

Reformierakonna parlamendifraktsiooni esimees Jürgen Ligi ei soovinud kindlalt öelda, kas kärped tulevad, kuid nentis, et seadust täites tuleks seda teha.

?Eelarveseadus näeb ette, et kui mingi maks ära võetakse, siis tuleb kärpeid teha,? ütles Ligi. ?Julm, aga tõsi: põllumajandustoetused on koht, kus aasta keskel kärpeid saab teha.?

Põllumajandusminister Ivari Padar teisipäevasel valitsuse istungil haiguse tõttu ei osalenud. ?Loen sellest lehtedest, aga kui peaks kärpima hakkama, ei ole meil kusagilt võtta,? ütles Padar. Ta lisas, et enne otsustamist peaks ära ootama esimese kvartali riigieelarve laekumised.

Padari sõnul on samas selge, et riigieelarveliste asutuste eelarvetest on võimatu kärpida, sest riik peab oma ülesandeid täitma.

Koonderakonna fraktsiooni kuuluv Ants Käärma ütles, et temale tuli toetuste kärpimise jutt ootamatuna. ?Riigivalitsemine kättemaksuaktsioonide kaudu on lapsik,? märkis ta. Käärma lisas, et ta ei usu negatiivse eelarve vastuvõtmisse, pigem peaks maksude kogumist muutma tõhusamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing