Riik on konsulentidele võlgu pool miljonit

25. jaanuar 2001, 09:25

Riik on konsulentidele võlgu poole aasta nõuandetoetusraha ? 500 000 krooni, kirjutab Maaleht.

Eesti Konsulentide Ühingu liikmete Vahur Tarkmehe ja Marika Oeselja sõnul tekkisid esimesed tõrked nõuandetoetuste väljamaksmisel 2000. aasta algul. Möödunud suvest saadik pole aga konsulendid enam riigilt raha kätte saanud. Selget põhjendust ei ole ametnikud toonud, vaid on viidanud asjaajamise keerukusele, sest raha tuleb Maailmapangast.

Põllumajandustootjatega rohkem lepinguid sõlminud konsulentidel on praegu igaühel raha saamata poolesaja tuhande krooni ringis.

?Meil endil tekivad võlad ja kannatab nõustamise kvaliteet,? sõnas Tarkmees. ?Nii mõnedki tugevad konsulendid on läinud koguni teisele tööle. Sellest on kahju, sest riik on pannud koolitusse miljoneid.?

Põllumajandusministeeriumi teaduse, koolituse ja nõuandebüroo vanemspetsialist Hanna Tamsalu kinnitas reedel Tartus toimunud konsulentide aastakoosolekul, et nõuandetoetusraha on praeguseks olemas. Väljamaksmine algas sel nädalal.

Tänavu finantseeritakse nõuandetoetust nii riigieelarvest kui Maailmapanga rahast, taotlejal on endal soovitav avaldusele märkida, kummast allikast toetust eelistab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing