Piletisüsteemi muutmine toob segadusi pikaks ajaks

25. jaanuar 2001, 08:03

Tallinna Autobussikoondis ei ole seni saanud riigihanke venimise tõttu bussidesse paigaldada tunnipileti kassaaparaate, kuigi linna kava kohaselt peaks tunnipiletisüsteem pealinna ühistranspordis hakkama kehtima veebruari alguses, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme seni näinud vaid ühte bussidesse paigaldatavat näidiskassaaparaati, mida ka igal pool televisioonis on demonstreeritud,? vastas Tallinna Autobussikoondise(TAK) direktor Mati Mägi küsimusele, millal hakkab Tallinna ühistranspordis kehtima tunnipiletite süsteem. ?Samas ei oska ma öelda, millal aparaadid bussidesse paigaldatakse ja kui kiiresti süsteem tööle peaks hakkama.?

Säästva arengu ja planeerimise ameti kava kohaselt hakkab 1. veebruaril ühistranspordis kehtima 15 krooni maksev tunnipilet, mille abil võib tunni jooksul kasutada mitut ühistranspordivahendit, ilma et peaks igale uue pileti ostma. Uuendus tuleb kasuks neile, kellel on sihtkohta jõudmiseks vaja ümberistumistega sõita.

TAKi linnaliinide juhataja Raivo Karolin avaldas lootust, et koondis saab säästva arengu ja planeerimise ametilt esimesed 40 kassaaparaati kätte järgmise nädala alguses.

?Kuna oma aja võtab ka nende pealemonteerimine ja seadistamine, siis tundub, et linna kava veebruari algusest süsteem käima saada ei teostu,? ütles Karolin. Tema sõnul tuleks uus kassaaparaat paigaldada kuni 260 tipptunnil linnas sõitvale bussile, lisaks ka trammidele ja trollidele.

Esialgu õigustab tunnipileti süsteem end vaid mõnel liinil, kuna tunnipiletiaparaatide paigaldamine bussidesse toimub järk- järgult liinide kaupa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing