Maanteeameti juhi hinnangul on Võrumaa teed parimas seisus

25. jaanuar 2001, 09:49

Võrumaa vähemtähtsad teed on maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse hinnangul väga heas seisus, mistõttu pole õigustatud kriitika, et riik ei hoia maateid korras, kirjutab Võrumaa Teataja.

Maavanem Mait Klaassen soovitab jumalat paluda, et ei tuleks suuremat lumesadu, mis praeguse hea seisu ära nulliks. Maavanem korraldas peadirektor Sõrmusele eile ringsõidu mööda Võrumaa väiksema sõidetavusega teid, mida mööda kulgevad bussiliinid. Eesmärgiks oli Sõrmusele tutvustada mägist maastikku ning sellest tulenevat vajadust pöörata siinsete teede korrashoiule suuremat tähelepanu.

Mööda Lasva, Vastseliina, Meremäe, Misso, Haanja ja Rõuge valla metsateid kulgenud sõidu ajal rõhutas Sõrmus korduvalt, et Võrumaa mägised teed on paremini hooldatud kui mitme teise maakonna kõrvalteed, mis ei kulge küngaste vahel üles-alla.

Teedevalitsuse juhataja Arno Huik rääkis, et on mõeldamatu nõuda, et talvel saaks maateedel sõita sama kiirusega mis suvel. Talvel pole võimalik viia teid sellisesse korda nagu suvekuudel. ?Talv on talv. Sandalettidega ei käi keegi talvel ringi,? ütles Huik.

Võru teedevalitsuse talihoolde prioriteet on lumekoristus, seejärel teede puistamine. Et eile olid teed talve kohta väga hästi läbitavad, tuleb asjaolust, et kaua aega pole lund sadanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing