Saaremaal lahvatas valijahäälte ostmise skandaal

26. jaanuar 2001, 09:32

Kuressaare linnavolikogu liige Meelis Põlda kinnitas, et tal on vajaduse korral olemas kirjalikud tõendid ja tunnistajad tõestamaks häälte ostmist viimastel kohalikel valimistel, kirjutab Meie Maa.

Teisipäevane Meie Maa avaldas Keskerakonda kuuluva Meelis Põlda artikli, kus ta muu hulgas väitis, et nii mõnigi Kuressaare linnavolikogu koalitsiooni liige on volikogusse pääsemiseks kasutanud häälte ostmist. Nimeliselt tõi Põlda ära Toivo Aldi ja Tiit Sarapuu.

?Mul on olemas kirjalikud tõendid ja mulle on helistanud mitu inimest, kellel on samuti andmeid selle probleemi kohta,? lausus Põlda, kes ei soovinud tema käsutuses olevaid andmeid esialgu täpsemalt kommenteerida.

Linnavolikogu reformierakondlasest liige Toivo Alt ei osanud eile öelda, mida ta kavatseb Põlda väidete ümberlükkamiseks ette võtta. ?Ma pole mingeid hääli ostnud, see on jumala selge, aga see, kuidas ma toimin, on juba vastavalt olukorrale.?

Reformierakonda kuuluv linnavolikogu liige Tiit Sarapuu nimetas Põlda avaldust tõsiseks ja alatuks laimuks. ?Ma olen konsulteerinud advokaadiga, kas anda Põlda kohtusse või mitte,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing