Käib vaidlus, kas Euroopa Komisjon nuhtles Iirimaad õigustatult

26. jaanuar 2001, 13:12

Euroopa Komisjoni (EK) harukordne sekkumine Euroopa Liidu (EL) suurima majanduskasvuga Iirimaa majanduspoliitikasse on tekitanud asjatundjate seas vaidluse, kas sekkumine oli õigustatud või silmakirjalik.

Teatavasti hoiatas EK Iirimaad majanduse ülekuumenemise pärast ja tegi ELile ettepaneku soovitada Iirimaal eelarvepoliitikat muuta, kirjutab Kauppalehti.

Paljudes ELi liikmesriikides arvatakse, et piisanuks suulisest manitsemisest. Suurtest riikidest oli eriti Saksamaa soovituse andmise poolt. Osa peavad Saksamaa käitumist silmakirjalikuks, kuna Saksa maksusoodustused, mida samuti tõlgendati tsüklilisust soodustavateks, äratasid eelmisel aastal Brüsselis samuti poleemikat. Kuid Saksamaale hoiatust ei järgnenud.

Euroopa Komisjon lükkas ümber väited, nagu oleks tal Iirimaad kui väikest riiki kergem rünnata. EK toonitas, et kõigil riikidel, sõltumata suurusest, tuleb ühisest majanduspoliitikast kinni pidada. EK soovis rõhutada, et soovitus ei ole formaalne nõue, vaid et seda kavatsetakse rakendada kõigi riikide suhtes, kui nad mingil moel võivad ohustada eurotsooni tasakaalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing