Kreitzberg loobub rektoriks pürgimast

26. jaanuar 2001, 08:08

Keskerakonna abiesimees Peeter Kreitzberg loobub tõenäoliselt pedagoogikaülikooli juhiks kandideerimast, sest rektoriks saamine tähendaks talle lahkumist nii riigikogust kui ka erakonnast, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kuigi mul on päris palju toetajaid, tundub praeguse seisuga, et pean ei ütlema,? lausus Kreitzberg. ?Teen seda raske südamega, sest põhimõtteliselt mulle meeldib hariduses rohkem olla kui poliitikas. See on ala, millega olen kogu aeg tegelenud.?

Kreitzbergi sõnul tuleks ta võimaliku valimisvõidu korral hüljata riigikogu, sest kahte ametit korraga pidada ei saa. ?Ka tuleks mul lõpetada suhted erakonnaga, sest ma ei kujuta ette, et ükski Eesti ülikooli rektor võiks parteiliselt seotud olla. Kaldun arvama, et kandideerida ei sobi, sest mul on kohustused fraktsiooni ja erakonna ees,? rääkis Kreitzberg.

Lõplikult äraütlevat vastust Keskerakonna üks liidreid veel oma pooldajatele andnud ei ole. Kandideerimisettepaneku tegid professor Kreitzbergile pedagoogikaülikooli loodusteaduskond ja kasvatusteaduskond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing