Turistidele pakutakse Tartust kümmet matkamarsruuti

26. jaanuar 2001, 08:44

Turismihooaja alguseks saab kaante vahele reisijuht ?Tartu 10 kiirt?, milles pakutakse nii kodu- kui ka välismaistele turistidele kümme huvitavat rännurada Tartus ja Tartumaal, kirjutab Tartu Postimees.

Reisijuhi ?Tartu 10 kiirt? esimene väljapakutav ringkäik on Tartus, kaheksa järgmist maakonnas ja viimane on paadimatk Võrtsjärvest Peipsini.

?Sisuliselt on tegemist ununenud ?Siin- ja sealpool maanteed? raamatukesega,? selgitas sihtasutuse Tartumaa Turism juhataja Ave Jürimäe. ?Kuid trükises on reisisihtide kohta värsked andmed.?

Matkasellid leiavad teatmikust lisaks kultuurilooliste paikade ja põnevate loodusmaastike kirjeldusele ka teekonna pikkuse ning teele jäävad söögi-, joogi- ja majutuskohad, samuti on kirjas ujumis-, pikniku- ja telkimispaigad.

Maist septembrini hakkavad kolmel marsruudil turiste vedama väikebussid. ?Bussireisidel on kaasas giid, piletihinna sees on ka lõunasöök,? märkis Jürimäe. Tartust saab sõita kas Varnjasse, Alam-Pedja looduskaitsealale või Elvasse ning sealt Puhja, Randu, Trepimäele ja Vehendisse. Reise hakkab korraldama OÜ Forseliuse Reisid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing