Patendi taotleja peab palkama advokaadi

26. jaanuar 2001, 17:15

Patendiameti õigusnõuniku ja endise patendiosakonna juhataja Raul Kartuse sõnul peaksid patenditaotlejad arvestama, et juba vormikohase taotluse koostamine nõuab tihti patendiadvokaadi ehk -voliniku abi ja see maksab 10-15 tuhat krooni.

Peale selle võtab patendiamet 5000 krooni registreerimistasu ja iga-aastast maksu, mis viimaseks, 20ndaks patendiõiguse aastaks ulatub 20 000 kroonini. Kokku kulub üksnes Eestis patendi täisajaga omamise peale ca 100 000 krooni, teistes riikides kulub patenteerimisele kordades rohkem.

?Seega on patendiomanikule kasulik leiutist rakendada, vastasel juhul toob see ainult väljaminekuid,? ütleb Kartus.

Patendinimekirjades seisab erinevaid leiutisi. Näiteks ravimuda patsiendi kehale kandmise meetod, mis on registreeritud. Tagasi lükatud on taksomeetri kontrollimise seade. Ekspertiisis on ravim AIDSi raviks ja profülaktikaks, bülletäänis kuulutamist ootab mingi bioloogiliselt aktiivne materjal jne.

Patendi ekspertiis-vormistamine kestab 3-4 aastat, patenteerimiseks on vaja lisaks leiutise uudsusele vaja täita ka teatud vormistusnõuded.

Kartuse sõnul tehakse huvitavaid pakkumisi tihti. ?Sel nädalal helistas üks noorepoolne mees ja ütles, et tal on kalakonservi retsept, mida ta tahaks patenteerida,? ütles Kartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing