30. jaanuar 2001, 00:00

Dagens Industri: Ameerika Ühendriikide majanduskasvu aeglustumine on lühiajaline. Juba teisel poolaastal hakkab konjunktuur taas paranema ja aastal 2002 suureneb sisemajanduse kogutoodang (SKT) umbes 4, ennustab investeerimispank Schroder Salomon Smith Barney (SSSB).

Enamik teisi nii positiivsel arvamusel USA majanduse seisust ei ole. Näiteks USA keskpanga (Fed) president Alan Greenspan nimetas äsja riigi majanduskasvu aeglustumist ?dramaatiliseks? ja arvas, et majanduskasv langeb nulli ligi.

SSSB pakub, et USA SKT suureneb tänavu 1,6. Fed alandab intresse nii kaua, kui on vajalik majandusse pöörde toomiseks, küsimus on ainult selles, et pole teada, kui madalaks tuleb intressitase lasta, ütles SSSB majandusanalüüside juht Michael Saunders. SSSB usub, et tänu baasintressi alandamisele möödub USA majanduskasv 2002. aastal taas Lääne-Euroopa omast.

Kauppalehti: Soome firma PMJ cell solutions ASi direktor Jarmo Kulppi sõnas, et Rootsi Ericssoni otsus lõpetada Eestis mobiiltelefonide tootmine ei mõjuta nende otsust rajada Eestisse 26 miljonit krooni maksev tehas, kus on kavas valmistada elektroonikaseadmeid.

Kulppi ütles, et kui Elcoteqi töötajaist osa peaksid töö kaotama, siis tuleb kõikidele kasuks, kui PMJ neid rakendab. Aasta lõpuks peaks PMJ tehases töötama 150 inimest ning paari aastaga peaks selle käive kasvama 156 miljoni kroonini.

Jarmo Kulppi põhjendab Eestisse tulekut eestlaste heade ametioskustega, kuna juba NSV Liidu ajal oli seal tugev elektroonikatööstus.

PMJ kliendid on Nokia, Motorola, Alcatel, Ericsson, Flextronics jt.

Firma eelmise aasta käive kasvas 80.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing