Tiiu Värbu 30. jaanuar 2001, 00:00

Loodi sõnul ootavad nad uude keskusesse eelkõige tööstuskaupadega väikekauplejaid. "Nende tarvis kujundame mitmekordses hoones 20-40 ruutmeetri suurused boksid," rääkis Loot. "Eesmärk on kujundada kaubanduskeskus, kus on odavamad hinnad."

Praegu täidavad Tartus seda ni?­?i Annelinnas asuv Anne turg, mille linnavalitsus tahab tänavu maha müüa, ning Tartu äärelinnas asuv erakapitalil põhinev Sepa turg.

Loodi andmeil on Kondsor investeerinud Aleksandri tänavas asuva hoone renoveerimisse ning kõrvalhoone ehitusse kaheksa miljonit krooni. "Kulub veel paar-kolm miljonit," lisas Kondsori põhiomanik Loot. Ehitust finantseeritakse laenurahaga, Kondsori eelmise aasta käive oli 2,5 miljonit krooni. Lisaks kinnisvaraga tegeleb Kondsor ka tulekahju- ja valvesignalisatsioonisüsteemide projekteerimise, ehitamise ning hooldusega.

Tartu kaubanduspinnad suurenevad tänavu umbes 40 000 ruutmeetri võrra. Kokku investeeritakse tänavu kaubanduspindade rajamisse 300 miljonit krooni.

Tartu kaubandusspetsialistid ennustavad, et lähiaastail saab äride keskuseks praeguse Tartu kaubamaja vastas asuv Hansakeskus, mille paarisaja meetrisse raadiusse ehitatakse juurde 30 000 ruutmeetrit kaubanduspindu ja mitu parkimismaja.

Uudise vahendas Väinu Rozental.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing