Valla- ja linnajuhid toetavad mõõdukat vallapiiride muutmist

29. jaanuar 2001, 08:03

Enamik valdade-linnade volikogude juhte tunnistavad mõõduka haldusreformi vajadust ning ainult 15 protsenti säilitaks senised vallad, selgus Eesti Päevalehe tellitud küsitlusest.

?Vallainimesed on paratamatusega leppinud,? lausus Põlvamaa 1330 elanikuga Vastse-Kuuste vallavanem Lennart Liba. ?Ma ka ei näe, miks peaks üldse reformima, aga mõistan, et tahame või mitte ? reform tehakse ikka ära.?

Telefoniküsitluse läbi viinud ES Turu-uuringute ASi projektijuht Juhan Kivirähk oli üllatunud, et pärast nii pikki arutelusid haldusreformi üle ei ole isegi maakondade siseselt üksmeelt leitud. ?Eriti suured lahknevused reformi erinevate mudelite vahel on Saare- ja Lääne-Virumaa omavalitsusjuhtide seas,? lausus Kivirähk.

?Muudatusi kardetakse eriti siis, kui see puudutab arvamuse avaldajat ennast,? ütles Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder. ?Seda enam, et paljudele küsimustele ei osata siiani vastata ja see tekitab inimestes ebakindlustunnet.?

Ühe variandina võis valida senise olukorra säilimist, mida eelistas 15 protsenti vastanuist. Kõige enam olid muudatuste vastu Järva- ja Pärnumaa volikogude juhid, kellest kolmandik tahaks jätta kõik nii nagu praegu.

Iga neljas küsitletu toetas siseministeeriumis soositud 107 kohaliku omavalitsuse varianti.

Mõõdukaid või väheseid muudatusi toetasid eriti Harju-, Põlva-, Tartu-, Viljandi-, Võru- ja Ida-Virumaa volikogude juhid. Radikaalsed olid rohkem kui pooled Hiiu-, Valga- ja Saaremaa juhid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing