Eesti Telefon kaotas mullu 900 telefonitoru

29. jaanuar 2001, 08:32

Kurjategijad tõmbasid läinud aastal Eesti Telefoni taksofonidelt küljest 900 telefonitoru. Lõhutud aparaatide parandus läks ettevõttele maksma neli miljonit krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kui peaks kirjeldama, mida pätid on taksofonidega korda saatnud, jääb sõnadest puudu,? ütles Eesti Telefoni (ET) pressiesindaja Anu Vahtra. ?Alates sellest, et taksofoni pilud on makroflexiga täis lastud ja lõpetades sellega, et taksofon on lausa ära varastatud.? Lõhkumiste poolest paistavad Tallinna kõrval enim silma Kohtla-Järve, Sillamäe ja Jõhvi.

Kõige rohkem langevad varguste ja lõhkumiste ohvriks telefonitorud - mullu läks vahetusse ligi 1000 toru ja kaardilugejat. Vahtra hinnangul ei varastata taksofone kodu kaunistamise eesmärgil, vaid soovitakse tutvuda telefoni mehhanismiga, et vorpida piraatkaarte. Siiski pole ET viimastel aastatel telefonikaartide võltsimistest teateid saanud.

Vargad on avastanud, et Eestis valmistatud telefonikabiinid on alumiiniumist. Näiteks Kohtla-Järvel rüüstati novembri lõpus kahe ööpäeva jooksul kuus taksofoni ja kabiini. Ära viidi alumiiniumriiulid ning aknaraamid, rääkis Eesti Telefoni taksofoniteenistuse müügiosakonna juhataja Richard Viidalepp.

?Kord talvisel ajal oli üks taksofon juba paar nädalat kasutamata seisnud. Selgus, et kaardilugeja oli nagu üks suur jääkamakas. Kui taksofon tuppa toodi ja see sulamisel haisema hakkas, selgus, et keegi naljamees oli kaardilugejasse urineerinud,? rääkis Viidalepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing