Soros jättis tapmisähvarduse tõttu ära Tai visiidi

30. jaanuar 2001, 10:12

Esmaspäeval teatas Soros oma Taisse reisi ärajätmisest seoses natsionalistlike protestijatega. Pärast kuuldusi Sorose tapmisähvardustest teatas Tai politsei, et ta ei suuda garanteerida Ungari päritolu miljardäri turvalisust. Finantsguru pidi pidama kõne oma raamatututvustusel Bangkoki Oriental Hotellis.

Vihased Tai protestijad plaanivad võtta käesoleval nädalal vastu rahvusvahelise finantsisti George Sorosi, mis on Reutersi sõnul taas näide ühe riigi natsionalismi tõusust, mis oli tuntud oma välismaalaste sõbralikkuse poolest.

Tais on äsja võimule tulnud populistlik erakord ? Thai Raj Thai (tailased armastavad tailasi), mis on kasutanud shovinistlikku retoorikat Tai liiga lähedaste suhete tõttu Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF).

Poliitikud süüdistavad välismaalasi nende soovis osta üles Taimaa ja tema varad. Tai meedia ja ka rahvuslikud majandusteadlased süüdistavad rahvusvahelisi finantsgurusid nagu Sorosi Tai hädades.

?Me nautisime kahekohalist majanduskasvu, meil polnud midagi välismaalaste vastu. Tegelikult olid nad teretulnud? ütles Bangkoki Chulalongkorni ülikooli poliitikateaduste õppetooli õppejõud Chaiwat Khamchoo. ?Aga nüüd me süüdistame neid kõigis hädades ? mitte iseennast?.

Üks protestijatest teatas, et Sorose Taisse kutsumine on nagu kutse murdvargale taaskülastama puhtaksvarastatud maja ja vaatama, mis on eelmisest röövist järgi jäänud.

Tai suurima päevalehe Thai Rath arvamus ütleb, et Sorose iha teenida miljardeid dollareid kasumeid valuutaspekulatsioonidest on kaasa toonud paljude Tai inimeste kannatused.

Soros on kommenteerinud valuutaspekulatsioonisüüdistust sõnadega ? ?see on absoluutne nonsens?, sel ajal, kui Tai bath kokku kukkus polnud ma müümas vaid bathi ostmas. ?Isegi kui ma oleksin osalenud rünnakus bathile, poleks ma tundnud vähimatki süüd, kuna nii lihtsalt turud töötavadki. Kui miski ei meeldi, tuleb reegleid muuta.? Ütles Soros telefoniintervjuus Davosest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing