Eesti bussijuhte meelitatakse Soome tööle

30. jaanuar 2001, 16:08

Järjest enam Eesti bussijuhte siirdub tööle Soome. Espoos asuv bussifirma Concordia Bus Finland, mis teenindab linnaliine Helsingis, vajab näiteks lähitulevikus kuni 300 uut juhti, teatas Mega.

Kuu aja jooksul tagab bussifirma Eesti bussijuhtidele väljaõppe ja võimaldab Soomes sooritada eksami bussijuhilubade saamiseks. Firma muretseb töötajatele ka ametlikud elamis- ja tööload. Kõik väljaõppe ajal tehtud kulud katab bussifirma, samuti tagab töötajatele elamisvõimalused. Concordia töögraafik näeb bussijuhtidele ette neli 8-tunnist tööpäeva ja kahte puhkepäeva, juhtide palk küünib 10 000 Soome margani (26 000 krooni) kuus.

Eelmise kuu-ajalise õppetsükli ajal said helsingi linnaliinidel bussijuhtideks 30 inimest Eestist. Palju Helsingis bussijuhiks soovijaid on ka Venemaalt, kuid bussifirma eelistab eestlasi nende täpsuse ja töökuse pärast. Praegu on algamas uus kuu-ajaline õppetsükkel ning järjekordsed Eesti bussijuhid siirduvad Helsingisse paremat teenistust otsima. Lähitulevikus on teisedki Soome bussifirmad plaaninud Eestist bussijuhte tööle meelitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing