Eestlane kulutab kolmandiku palgast toidule

30. jaanuar 2001, 12:59

1999. aastal kulutasid eestlased 34 protsenti sissetulekust toidule ja 18 protsenti eluasemekuludele, mis on võrdne teiste Balti riikide elanikega, selgub statistikaameti täna avaldatud kogumikust ?Elamistingimused?.

Ida-Euroopa riikidest oli eluasemekulutuste osatähtsus tarbimiskulutruste kõige suurem Ungaris, ligi 20 protsenti. Kõige vähem kulutati eluasemele Sloveenias, vaid 11 protsenti sissetulekust.

Statistikaameti järelduste kohaselt kulub vaesemates riikides kõige enam just toidule ja eluasemele. Näiteks võimalused teha vaba ajaga seotud kulutusi on üsna väikesed. Nii Eestis, kui ka teistes Ida-Euroopa riikides ületab eluasemekulutuste osatähtsus tarbimiskulutustes veidi Euroopa Liidu keskmist. Toidukulutuste osatähtsus tarbimiskulutustes on neis riikides ELiga võrreldes aga üsna suur.

Linnaelanikud kulutasid 1999.aastal eluasemele 379 krooni keskmiselt kuus ühe elaniku kohta, maal aga 162 krooni. Piirkonniti olid kõige suuremad eluasemekulutused Põhja-Eestis, väikseimad aga Kesk-Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing