Hullu lehma tõbi nõrgestab eurot

30. jaanuar 2001, 09:54

Euro kurss langes täna hommikul Aasia turgudel 0,9154 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,09 krooni. Euroopa ühisraha nõrgenes 4 nädala madalaima tasemeni isegi jeeni suhtes.

Turuosaliste meelestatus euro vastu on viimastel päevadel väga suur ning põhjusi valuuta müümiseks nähakse pea igas väiksemaski uudises. Üheks taoliseks on hullu lehma tõbi, mille tõttu on loomaliha hind Euroopas kokku kukkunud. Kuidas see euro kurssi peaks täpselt mõjutama ei oska keegi öelda, sest loomaliha eksporditulud on eurotsooni jaoks marginaalsed. Fakt peegeldab pelgalt turu meelestatust.

Investorid on viimastel päevadel olnud ülioptimistlikud Ameerika Ühendriikide majandusväljavaadete suhtes. Usutakse, et USA keskpank mitte ainult ei kindlusta maailma suurimale majandusele nn pehmet maandumist, vaid suudab taastada selle kiire kasvamise.

Täna ja homme toimub USA Föderaalreservi Vabaturu komitee istung, millelt loodetakse kuni pooleprotsendilist intresside langetamist. Euroopa keskpank, mille rahapoliitikat kujundav nõukogu istub koos neljapäeval, arvatavasti intresse muuta ei riski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing