Valmis planeerimis- ja ehitusseaduse muutmise seaduse eelnõu

30. jaanuar 2001, 17:19

Majandusministeerium saatis kooskõlastusringile planeerimis- ja ehitusseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega oluliselt muudetakse praegu kehtivat planeerimis- ja ehitusseadust ning mis on esimene kavandatavatest ehitusvaldkonda reguleerivatest seaduseelnõudest, teatas majandusministeerium.

Eelnõu esitatakse valitsusele 1. märtsil ning jõustub eelnõu
kohaselt tänavu 1. juulil.

Uue eelnõu üheks olulisemaks muudatuseks võrreldes praegu kehtiva seadusega on see, et senine ehitusvaldkonna ettevõtjatele tegevuslitsentside andmine asendatakse ettevõtjate kohustusliku registreerimisega.

Ettevõtja saab eelnõu kohaselt ehitusvaldkonnas tegutsemise õiguse, kui ta on kantud majandusministeeriumi juurde loodavasse ?Riiklikku erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registrisse?.

Majandusministeerium pidas eelnõu väljatöötamisel eelkõige silmas vajadust muuta ehitusvaldkonnas tegutsemise õiguse andmist senisest tunduvalt läbipaistvamaks. Tegevuslitsentsidest loobudes pannakse ettevõtjale sisuline vastutus tema poolt registrile esitatavate andmete osas, kuna ettevõtja ise on vastutav nende õigsuse eest. Senisest suuremale läbipaistvusele ehitusvaldkonnas peaks kaasa aitama ka see, et register saab olema Interneti kaudu avalikkusele kättesaadav.

Erinevalt litsentseerimisest hakkab nimetatud registrisse ettevõtjate
registreerimine toimuma tasuta.

Eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda Majandusministeeriumi Interneti koduleheküljel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing