Poola telekom sai hiigeltrahvi

30. jaanuar 2001, 11:34

Poola konkurentsiamet määras Poola sideturu liidrile TPSA-le 13 miljonit dollarit trahvi, kuna firma ei olnud nõutud aja jooksul alandanud kaugekõnede tariife, edastab Reuters.

Firma, mille strateegiline investor on France Telecom, teatas seepeale, et alates veebruarist on kaugemale kui 100 km taha võetud kõned 13% odavamad. Muud tariifid jäid muutmata. Praegu on TPSA kaugekõnetariifid 40% kõrgemad ELi keskmisest.

TPSA-le määratud trahv on seni kõige karmim abinõu, mida endise monopoli suhtes on rakendatud. Firmat on korduvalt süüdistatud konkurentsi takistamises ja klientidelt põhjendamatult kõrgete tariifide nõudmises. Konkurentsiamet on TPSAd monopoolse turupositsiooni kuritarvitamise eest trahvinud kahekümnel korral.

Hoolimata katsetest Poola sideturgu liberaliseerida, kuulub TPSA-le endiselt 95% kohalike kõnede turust. Kolm uut firmad, mis läinud aastal said kaugekõnede litsentsid, hakkavad teenust pakkuma alles selle aasta keskel. Aastani 2003 on TPSA-l rahvusvaheliste kõnede monopol ning sisuliselt on firma kontrolli all ka internetiühendused Poolas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing