Valmis dumpinguvastase seaduse eelnõu

30. jaanuar 2001, 14:17

Majandusministeerium saatis kooskõlastusringile dumpinguvastase seaduseelnõu, mis sätestab dumpinguvastaste uurimismenetluste korraldamise ja meetmete rakendamise alused ja korra, teatas majandusministeerium.

Eelnõu määratleb dumpinghinnaga impordi vastu võitlemise meetmed ning nende kehtestamise protseduurid. Viimased on äärmiselt vajalikud, kuna Eestis ei ole kehtivat seadust kommertskaitse, sealhulgas dumpinguvastaste meetmete kohta, seisab pressiteates.

Olemasoleva konkurentsiseaduse kõlvatu konkurentsi sätete alusel ei saa Eesti dumpinghinna kasutajate suhtes rakendada mingeid sanktsioone. Kuni vastava seadusandluse vastuvõtmiseni ei saa Eestis algatada ühtegi dumpingvastast uurimismenetlust, samuti ei ole võimalik kehtestada dumpinguvastaseid tollimakse ega pakkuda hinnakohustisi.

Euroopa Liidus on kommertskaitse meetmed, sealhulgas ka dumpinguvastaseid meetmed, ühisturu osa. Alates liitumispäevast peab Eesti toll olema koheselt võimeline rakendama Euroopa Liidu kommertskaitse süsteemi Eesti piiril, seega tagab käesoleva seaduseelnõu rakendamine Eesti poolse administratiivse suutlikkuse selles küsimuses EL ühinemisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing