Oviir seljatas Pärnus Savisaare

30. jaanuar 2001, 08:18

Keskerakonna osakonnad on seni partei presidendikandidaadiks sagedamini välja pakkunud riigikogu asespiikrit Siiri Oviiri, kuid enamik osakondi pole veel oma kandidaati valinud, kirjutab Postimees.

Vastavalt Keskerakonna juhatuse aasta algul tehtud otsusele saavad kõik erakonna sees tegutsevad kogud ning piirkondlikud osakonnad pakkuda välja presidendikandidaate. Nende seast teeb lõpliku valiku partei volikogu, mis koguneb tõenäoliselt 3. märtsil Võrus.

Keskerakonna büroosse olid eilse seisuga jõudnud andmed kuue otsuse kohta. Partei noortekogu esitas kandidaadiks Keskerakonna esimehe, Riigikogu liikme Edgar Savisaare ning naiskogu KENA pakkus Siiri Oviiri. Keskerakonna Tallinna Lasnamäe osakond ja Võrumaa osakond esitasid kumbki kandidaadiks asespiiker Oviiri, Tallinna Kristiine osakond aga Edgar Savisaare.

Tallinna Haabersti osakond pakkus kandidaadiks välja korraga Oviiri ja Savisaare.

Kõigi osakondades juba tehtud valikute kohta ei olnud eilseks veel dokumendid Toompeale Keskerakonna büroosse jõudnud. Näiteks hääletasid Pärnumaa keskerakondlased oma aastakoosolekul laupäeval presidendikandidaadiks Siiri Oviiri, kes kogus 47 häält Edgar Savisaare nelja vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing