01. veebruar 2001, 00:00

Financial Times: Soome rahandusminister Sauli Niinistö ja Hispaania majandusminister Rodrigo Rato saatsid Euroopa Liidu eesistujamaa Rootsi rahandusministrile Bosse Ringholmile ühise algatuse, kus nad soovitavad Euroopa Liidu riikide eelarvepoliitika ühtlustamist ja ühise finantsturu loomise kiirendamist, millele nende arvates Stockholmi märtsikohtumine võiks lisatõuke anda.

Ministrid rõhutavad, et kui seni on enamiku ELi liikmesriikide arvates eelarvepoliitika kuulunud sügavalt rahvusliku suveräänsuse valdkonda, siis nüüd, kus Euroopa Komisjon otsustas distsiplineerida Iirimaa eelarvepoliitikat, saaks sellest kujundada hea aluse riikide eelarvepoliitika üldpõhimõtetele. Need peaksid valmima enne, kui riigid asuvad koostama järgmise aasta riigieelarvet.

Algatuse esitanud ministrite arvates peaks Stockholmi tippkohtumine esitama konkreetse plaani, kuidas muuta Euroopa elektri- ja gaasiturg tarbijatele vabaks aastal 2003 ning viia finantsturu ühtlustamine lõpule aastal 2004.

Dagens Industri: USA tarbijate tulevikuusku näitav indeks langes jaanuaris 128-lt 114-le. Langus kestab neljandat kuud järjest, kinnitab uudisteagentuuri Bloomberg korraldatud uuring. USA kodumajapidamiste tulevikuusu indeks on oluline konjunktuuri arengu kajastaja. Viimati langes see ühes kuus niisama palju 1990. aasta oktoobris Kuveidi sõja künnisel.

USA majandusest umbes kaks kolmandikku moodustab eratarbimine. Kuna tööturu olukord on halvenenud ja palga kasvuvõimalused vähenenud, siis ostavad inimesed vähem maju, autosid ja püsikaupu.

Kodumajapidamiste tulevikuusk on otsustav kaitsepositsioon majanduses, kus majanduskasv läheneb nullile, ütles USA keskpanga president Alan Greenspan. Öeldut arvesse võttes, on tõenäoline, et keskpank alandab majanduse turgutamiseks taas baasintressi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing