Kaido Einama 01. veebruar 2001, 00:00

Nüüd aga on jõudnud müügile ka esimesed sõrmejäljelugejaga Notebookid, kirjutab värske PC World. Sisseehitatud biomeetrilise seadmega laptopid on müügil nii Aceril kui Compaqil.

Biomeetrilised seadmed mõõdavad inimese unikaalseid bioloogilisi omadusi -- sõrmejälgi, häält, näokujutist ja võrdlevad neid autoriseeritud isiku parameetritega. Kõige arenenum neist on praegu sõrmejälje lugemise tehnoloogia, mis uutes arvutites ongi kasutusel. Sisseehitatud sõrmejäljeskannerid asuvad hiire kõrval ja kasutavad Windows 2000 operatsioonisüsteemi.

Arvutitootjad hoiatavad, et sõrmejäljelugejad pole veel 100% töökindlad ja soovitavad neid kasutada pigem täiendava, mitte ainukese vahendina.

Sisselogimisel kontrollitakse spetsiaalset kodeeritud kujutist ja kui seal on rahuldav arv kokkulangemisi, lubatakse kasutaja sisse. 100% kokkulangevust ei nõuta, kuna sõrm võib muutuda. Samas saab reguleerida sobivate tunnuste hulka.

Sisseehitatud sõrmejäljelugejad on Aceri TravelMate 739TLV mudelil, mis kasutab Veridicomi sensorit ja Compaq Armada E500l, mis kasutab Identixi sensorit. Viimane annab punase tulega märku skaneerimise lõpetamisest.

PC Worldi testis tuli esimest korda sisse logida päris mitu korda. Kuid harjutades võis valede sisselogimiste arvu vähendada juba talutava miinimumini.

Mõlemad sülearvutid pakuvad varuvõimalusena kasutada vana läbiproovitud salasõnaga sisselogimist, kui sõrmejäljelugeja keeldub kasutajat ära tundmast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing