Väikesed tanklaketid järgivad suurte kettide hinnalangetusi

31. jaanuar 2001, 11:42

Väikesed kohalikud tanklaketid on sunnitud suurte kütuse jaemüügikettide hinnasõjaga kaasa minema, ütles Tartumaal kuut tanklat omava ASi Tartu EPT juhatuse esimees Andres Valgerist.

'Reageerime suurtele tavaliselt ühe päevase intervalliga,' rääkis Valgerist. 'Et oma püsikliente hoida, on meil müüdav bensiin 20-30 senti madalam.'

Tanklaid haldava OÜ Kiviõli tegevdirektor Väino Kivirüüt ütles, et viimati langetasid nad bensiini hinda nädal tagasi. Näiteks bensiini 95 hind langes Tartus Vitamiini tänavas asuvas ja Tartu lähedal Tõrvandis asuvas tanklas 9.20-lt 9.10-le.

Endistes majandikeskustes Varal, Koosal ja Alatskivil ning Kallaste linnas asuvates tanklates langes bensiini 95 liitri hind samuti 10 sendi võrra ja maksab praegu 9.20. 'Veo kulu võrra on kaugemates bensiinijaamades kütus kallim,' täpsustas Kivirüüt.

Andres Valgeristi sõnul on hetkel nende marginaal kaduvväike. 'Meie jaoks on kurb, et hulgihind ei kuku nii palju, kui suured ketid jaehinda alla lasevad,' kurtis Valgerist. 'Oootame ja loodame suurte kettide hinnatõusu.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing