Edelaraudtee pakkus hõredamat graafikut

31. jaanuar 2001, 08:04

Edelaraudtee tegi valitsusele eile ettepaneku hõrendada senist Tartu-, Narva- ja Kagu-Eesti suunalist rongiliiklust kolmandiku võrra, et tulla välja eelarvest antud 60 miljoni toetuskrooniga. Piletihinnad sellisel juhul ei tõuseks, kirjutab Postimees.

Edelaraudtee tahab aga sellisel juhul pikemaajalist garantiid, et riigitellimus reisijateveoks jätkuks vähemalt 60 miljoni krooni ulatuses aastas.

Pakkumise ühes variandis on ka võimalus, et sellel aastal katkeks ajutiselt reisiliiklus Narva suunal, sest selle aasta dotatsioonist kulub kahe kuuga rohkem kui kolmandik.

Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul ei näe ta põhjust, miks ei peaks riik sellise ettepanekuga nõustuma, sest reisijate vedu raudteel jätkuks, ja seda vastavalt tegelikule vajadusele, kuna praegused rongiplaanid on ilmselgelt liiga tihedad.

Valitsus aga otsustas eileõhtusel kabinetiistungil volitada teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni esitama kompromissettepanekut, mis tagaks transporditeenuse vähemalt eelmise aasta ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing