Kohtla-Järve soojavõlglased jäävad külma

31. jaanuar 2001, 11:40

AS Kohtla-Järve Soojus kavatseb veebruaris jätta keskkütteta vähemalt 7 kortermaja, mille enamik korteriomanikke on sooja eest võlgu ega ole ilmutanud maksesoovi.

Kohtla-Järve Soojus saatis möödunud aasta lõpus paljudele suurte võlgadega elamute elanikele teated, milles teatati, et suurte võlgade tõttu soojusenergia eest ei ole nende konkreetsete elumajade edasine soojusenergiaga varustamine alates veebruarist majanduslikult põhjendatud.

?Kahjuks peame me nende võlglaste suhtes, kus on enamus kortereid võlgu, rakendama taas survemeetmeid, et neile meelde tuletada kohustust maksta soojuse eest?, ütles AS Kohtla-Järve Soojus juhatuse esimees Toomas Niinemäe. ?AS Kohtla-Järve Soojus ei saa lõputult soojust võlgu müüa.?

Kuna puuduvad tehnilised võimalused lülitada majasisesest soojusvõrgust välja ebakorrektseid kliente eraldi, on Kohtla-Järve Soojus sunnitud peatama soojusenergia müügi nendele majadele, kus valdav enamus korteriomanikest on tarbitud soojusenergia eest võlgu. Seega jäävad kütteta ka need korterid, mille omanikud on maksnud.

ASi Kohtla-Järve Soojus väitel on paljud kohusetundlikud soojustarbijad on pöördunud Kohtla-Järve Soojuse poole nõudmisega mitte jätta ühtegi võlglast kahe silma vahele. Eriti neid võlglasi, kes omavad kindlaid sissetulekuid, kuid tarbitud soojuse eest ikkagi ei maksa. Samuti soovitatakse pöörduda võlglaste töökohtadesse ja avalikustada ?teiste seljas liulaskjate? nimed töökaaslastele ja pressile.

Kohtla-Järve Soojus on soovitanud raskes majanduslikus seisus inimestel, eriti töötutel pöörduda toetuse saamiseks sotsiaalabikeskusesse, samuti võimaldanud sõlmida pikaajalisi tagasimakse graafikuid.

Teatest möödunud kuu aja jooksul on suur hulk soojusvõlg-lastest asunud oma võlgu likvideerima. 33 suurimat soojusvõlglasest korteriomanikku on antud kohtusse. Paljud võlglased on pöördunud ka ettevõtte poole, koostamaks pikemaajalist võlgade tagasimakse graafikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing