Kõik olulisemad riigid saavad Eesti saadiku

31. jaanuar 2001, 09:36

Välisministeeriumil on kavas tänavu täita umbes pooled seni tühjad olnud suursaadikukohtadest ja ilmselt vahetada ka välja 1997. aastast ametis olnud saadikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Välisministeeriumi kantsleri Indrek Tarandi sõnul on välisminister Toomas Hendrik Ilves seadnud sihiks suursaadiku tasemel esindatuse Euroopa Liidu riikides ja kandidaatriikides ning NATO liikmes- ja kandidaatriikides.

?Meil võiks ju olla kõigis ÜRO riikides saatkond, aga riigieelarve ei võimalda seda teha. Loodame sel aastal täita 40 protsenti vakantsetest kohtadest,? ütles Tarand, riike nimetamata. Ühe diplomaadi ülalpidamine läheb tema sõnul riigile aastas maksma keskmiselt miljon krooni.

Välisministeeriumi personaliosakonna peadirektori Andres Unga sõnul on rida riike, kus saatkond on tegutsenud juba ammu, aga seni ilma suursaadikust juhita. ?Euroopas on sellised riigid Iirimaa, Portugal, Holland, T?ehhi, Ungari, Kreeka, teisel pool maakera Hiina ja Jaapan,? ütles Unga.

Tarandi sõnul saavad sel aastal täis 1997. aastal lähetatud inimeste tähtajad. ?Järelikult nad kutsutakse lähetusest tagasi tööle Tallinna. Võimalus on ka ametiaega pikendada või saata diplomaat järgmisesse lähetusse,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing