02. veebruar 2001, 00:00

Helsingin Sanomat: Soome valitsuskomisjoni hinnangul mõjutab Euroopa Liidu laienemine Soomet üheltpoolt konkurentsi kasvu ning teisalt Soome liikmemaksu suurenemise (ca 3 miljardi marga võrra) ning ELi abirahade vähenemise näol. Massilise tööjõu sissevoolu asemel hindab komisjon sisserände suuruseks maksimaalselt 5000 inimest aastas.

Balti riikide ühinemisel kasvab konkurents eelkõige toiduainete, teenuste ja transpordi alal, ennustab komisjon.

Soome ametiliitude arvates on raportis kasvava konkurentsi mõju Soome tööturule alahinnatud. Lisaks võib Eesti-laadne maksuparadiis, kus ettevõtetele soodsad tingimused tulevad tööpuudus- ja sotsiaalkindlustussüsteemi arvelt, ohtu seada Soome sotsiaalkindlustussüsteemi rahastamise. ?Uutel liikmetel ei tohi lasta kujuneda tööseadusandlusest ja töökaitse nõuetest vabaks tax free tsooniks,? kritiseerivad Soome ametiliidud.

Financial Times: Uute riikide vastuvõtmine Ida-Euroopast ähvardab teravdada lõhet ELi rikaste ja vaeste vahel, hoiatab Euroopa Komisjon.

Kandidaatriikidest langeksid vaid Küpros, Malta, Sloveenia ja T?ehhi koos praeguste liikmete Kreeka, Hispaania ja Portugaliga nn keskmiselt jõukate maade kategooriasse, kus SKT elaniku kohta on 80 ELi keskmisest. Ülejäänud kaheksa, sh Eesti, kus tulu elaniku kohta on alla 40 ELi keskmisest, liigituvad vaeste hulka. Komisjoni hinnangul võib rikaste ja vaeste tulude vahe kasvada üle kahe ja poole korra. Selle vältimiseks tuleb ELi regionaalasjade voliniku Michel Barnier? sõnul praegune ELi regionaaltoetuste süsteem ümber vaadata ning suurendada abisummade eelarvet, et vaesemaid riike kiiremini järele aidata. Selsamal eesmärgil tuleks kaotada piirang, kus toetus ei või ületada 4 abi saaja riigi SKTst. Praegu ulatuksid toetused aastal 2006 21 liikmega liidus 45 miljardile eurole, mis moodustab 0,45 bloki eelarvest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing