SLK näeb võimalust teha leping lühemaks kui aasta

01. veebruar 2001, 08:34

Tariifikomisjon soovitas teede- ja sideministril Toivo Jürgensonil Saaremaa Laevakompaniiga (SLK) liinilepingut pikendades mitte lubada piletihindu tõsta ja reiside arvu vähendada, laevakompanii juhi sõnul tuleb aga sel juhul sõlmida leping lühemaks ajaks kui aasta, kirjutab Postimees.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk kinnitas, et tänavu riigieelarvest eraldatud 55 miljoni kroonise dotatsiooniga on võimalik reisijaid teenindada senise piletihinnaga vaid teatud aja, aastaks sellest rahast ei jätku.

?Nafta hinna tõusu ja dollari kursi muutumise vastu ei saa me kuidagi,? tõdes Rihvk.

Ministeeriumiga on Rihvki sõnul juttu olnud ka kompromissist, mille kohaselt riik ja SLK sõlmiksid lepingu näiteks kaheksaks-üheksaks kuuks. Sama variandi on varem välja pakkunud ka tariifikomisjoni kuuluv riigikogu Mõõdukate fraktsiooni liige hiidlane Kalev Kotkas.

Kütuse hinnast ja reisijate arvust lähtudes saaks sügisel liinilepingu uuesti üle vaadata. ?Kui kütusehinnad ei tõuse ja tuleb hea suvi ning inimesed reisivad, võib jätkata samadel tingimustel. Vastupidisel juhul tuleks sügisel raha juurde leida,? nentis Rihvk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing