Väikeettevõtja kardab oma tanklate pärast

01. veebruar 2001, 12:46

Kahe kütusetankla omanik Raivo Haapsal pole rahul Riigikogu menetluses oleva energiaseaduse ja riigilõivuseaduse § 189 muutmise seadusega, mille eelnõu kohaselt võib alates 1. juulist 2001 vedelkütuse impordiks turuluba taotleda ettevõtja, kelle osa- või aktsiakapital on vähemalt 5 miljonit krooni. Vedelkütuse müügi turuloa saamiseks nõutakse 3 miljoni kroonist osa- või aktsiakapitali.

'See nõue tähendaks väikefirmade väljasöömist ja maal elavate klientide olukorra halvendamist,' väitis OÜ Halpo üks omanikke Haapsal. 'Ometi pole väiketanklad süüdi nendes seaduserikkumistes, mis toimuvad suurtes ärides.'

Haapsali sõnul pole tema suhtes võimalik etteheiteid teha ei kliendil ega riigil. 'Ostan kütust kindlalt firmalt, tarbijakaitse on minu tanklat kontrollinud, maksud on makstud,' rääkis Haapsal, kelle sõnul kaotaks ainuüksi tema tanklate sulgemise korral 10 inimest.

Haapsali väitel oleks 5 miljoni nõude asemel mõistlikum 0,5 või 1 miljon. 'Viit miljonit pole mul aga kusagilt võtta,' kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing