Rõngu vald lubab Elvale Käärdi asula

02. veebruar 2001, 08:20

Rõngu vallavolikogu andis heakskiidu vallavalitsuse kavale loovutada Elva linnale 600 elanikuga Käärdi alevik, mis asub Rõngu valla maal, kuid talitleb männilinna osana, kirjutab Tartu Postimees.

Rõngu vallavanema Uno Parmu kinnitusel ei näinud volinikud Käärdi äraandmisele takistusi, kuid leidsid, et seda pole mõtet korraldada enne haldusreformi kaartide valmisjoonistamist. Siseminister Tarmo Looduse teatel jõuab uus haldusjaotuse kaart 107 omavalitsusega valitsuse istungile arutamiseks 8. mail.

'Juhul kui mais avaldatav kaart näeb ette Käärdi ja Elva liitmise, jääb meil see töö ära,' selgitas Parm. 'Kui lahendust ei sünni, astume kohe Elvaga otsestesse läbirääkimistesse ja korraldame Käärdi elanike seas küsitluse, mida nõuab seadus. Meil pole mõtet kulutada aega ja raha, kui selgub, et see on ülevalpool juba ära tehtud.'

Elva linnapea Aare Anderson on põhjendanud Käärdi aleviku ja Elva liitmist vajadusega lihtsustada käärdilaste elu ning vähendada bürokraatiat Elva ja Rõngu valla vahelises asjaajamises.

Andersoni hinnangul on Rõngu vallal keeruline korraldada valla servas vastu Elva piiri elavate inimeste elu, teisalt on 38 hektaril paikneva Käärdi elanikel tülikas käia ametiasju ajamas ligi 20 kilomeetri kaugusel Rõngus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing