06. veebruar 2001, 00:00

Poola internetiportaali Itera ja tehnoloogiafirmade inkubaatori MCI edukas börsidebüüt läinud nädalal on hea enne teistele börsileminekut plaanivatele Ida-Euroopa IT-firmadele, leiavad analüütikud.

Neljapäeval noteeritud MCI aktsiad kerkisid nädala viimase kahe kauplemispäevaga noteerimishinnast 52 protsenti, reedel noteeritud Itera hind 15%, edastas Reuters.

Kokku olid Itera ja MCI noteeritud aktsiad reedel väärt 90 miljonit zlotti ehk 22 miljonit dollarit.

Analüütikud loodavad uutest aktsiatest uut elu Varssavi börsi räsitud IT-sektorile, kuid hoiatavad siiski, et investorite ilmutatud suur huvi võib jääda lühiajaliseks. Pealegi jäid välisinvestorid kõrvale, sest esiteks oli emissiooni maht väga väike ning teisalt oli tegemist kõrge riskiga sektori ning areneva turuga.

Siiski annab hea vastuvõtt julgust teistele börsidebüüti plaanivatele IT-firmadele, kelle hulgas on Ungari internetiportaal Index.hu, Poola juhtiv portaal Wirtualna Polska ning väiksemad firmad Arena ja Hoga. ÄP Online

Aktsiaturu langusest hoolimata usuvad Soome riskikapitalistid endiselt tehnoloogiasektori kasvuväljavaadetesse ning läinud aasta oli investeeringutelt rekordiline, kirjutab Helsingin Sanomat.

?Head tehnoloogiafirmad saavad raha ka edaspidi. Näiteks mobiilside alal on palju säravaid ettevõtteid,? ütles ajalehele Soome suurima kapitaliinvesteeringute firma CapMan juht Ari Tolppanen, kes siiski möönab, et investorid on muutunud ettevaatlikumaks ja valivamaks.

Kapitaliinvesteeringutelt oli läinud aasta Soome taas rekordiline. Kokku tegid riskikapitali firmad 420 investeeringut 350 firmasse, mis on rohkem kui kunagi varem. Rahas ulatusid investeeringud 6,3 miljardile Eesti kroonile, mis on 38% rohkem kui 1999. aastal. ÄP Online

Deutsche Börse aktsiaemissioon märgiti 23kordselt üle, peamiselt suurte institutsionaalsete investorite poolt.

Nõudlusest 77% tuli rahvusvahelistelt investoritelt Suurbritanniast, Itaaliast, ?veitsist, Hispaaniast ja USAst. 17% tuli Saksmaa suurtelt investoritelt ning 6% Saksa jaeinvestoritelt. Tugev nõudlus Deutsche Börse (kes opereerib Frankfurdi börsi) aktsiate järele viis aktsia hinna 335 eurole, mis teeb börsi aktsiate turuväärtuseks 3,4 miljardit eurot (53,2 miljardit krooni) kirjutas Briti majanduslehe Financial Times internetiväljaanne.

Börs plaanib investeerida 980 mln eurot (15,3 mld krooni) tehnoloogiaprojektidesse. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing