Peaminister veendus oma silmaga kalalaevade jälgimissüsteemi töös

Inno Tähismaa 05. veebruar 2001, 16:53

Eesti keskkonnainspektsioon tutvustas täna peaminister Mart Laarile ja keskkonnaminister Heiki Kranichile uut kalalaevade satelliitjälgimissüsteemi, teatas valitsuse esindaja.

Peaminister oli rahul, et kalanduses on süsteem, mis võimaldab riigil kontrollida seaduste täitmist, vastab tänapäeva tehnika viimasele sõnale ning vastab Euroopa Liidu ja Loode-Atlandi Kalandusorganisatsiooni (NAFO) nõuetele.

Nimetatud nõuete kohaselt peavad kõik laevad, mis püüavad kala Euroopa Liidu või NAFO vetes, olema alates 2001. aastast varustatud nende liikumise jälgimist võimaldava satelliitjälgimisseadmega. Nüüdseks on Eesti selle nõude täitnud ning kohustus omada satelliitterminaale kehtib kõikidele Eesti laevadele, mis püüavad kala väljaspool Eesti jurisdiktsiooni all olevaid veekogusid.

Satelliitjälgimissüsteemiga on võimalik määrata kindlaks laeva asukoht ning jälgida tema liikumist, saada informatsiooni laeva püügitegevuse kohta ning selle kohta millises sadamas püütud kala maha laaditakse. Süsteem võimaldab täpselt kontrollida, et kala ei püütaks keelutsoonides ega -aegadel ning juhul, kui seda tehakse, on võimalik täpselt kindlaks määrata, kellega on tegu.

Riist- ja tarkvarast koosnev satelliitjälgimissüsteem ning selle paigaldamine ja väljaõpe läks Eesti riigile maksma 1,5 miljoni krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing