Vanad taksod peituvad rendiauto nime taha

05. veebruar 2001, 08:06

Tallinnas kehtivatest taksoeeskirjadest möödahiilimiseks on vähese keeleoskusega või vanade autodega taksojuhid hakanud end nimetama juhiga autorentijateks, maksustades teenust kilomeetritasuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Endine taksojuht, kuid nüüd litsentsita jäänud Nikolai (43) pakub taksoteenust Logo autorendi nime all. Ta leiab, et taksodele esitatavad nõudmised on läbi mõtlemata.

?Auto vanusepiirang 12 aastat ei näita ju midagi, Mercedes võib ka 15 aasta vanusena palju paremas korras olla, kui mõni neli aastat vana auto,? rääkis Nikolai.

Sellest, et 15. jaanuarist on rendiauto nime all taksoteenuse matkimine keelatud, pole Nikolai midagi kuulnud. ?Mina arvasin, et on seaduslik,? ei olnud Nikolai teadlik teda ähvardavast saja päevapalga suurusest trahvist.

Rendiautodega taksoteenuse osutamine oli tõesti vahepeal seadusega paika panemata tõdes taksolitsentsidega tegeleva Tallinna taksokomisjoni esimees Feliks Undusk. 15. jaanuarist 2001 on teede- ja sideministri määrusega keelatud taksoteenuse osutamine ilma vastava loata ja taksoteenuse matkimine.

Seaduse järgi on taksoteenuse matkimise eest linnakontrolöril õigus määrata trahv kümne päevapalga ulatuses ning politseinikul kuni saja päevapalga ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing