Juuksur põletas kahele naisele pähe haavandi

05. veebruar 2001, 08:06

Kahe noore tallinlanna jaoks lõppes juuste blondeerimine Rocca al Mare ilukeskuses mädase haavandiga peas ning tõenäoliselt ei kasva vigastatud kohale ka enam juukseid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Merle Bergmann (20) ja Heleen Sooman (27) käisid jõulude eel, 17. ja 20. detsembril Rocca al Mare ilukeskuses noore juuksuri Kaisa juures juuksesalke blondeerimas.

?Jõudsin kümme minutit, värv peas, ajakirja lugeda, kui pea kuumaks läks ning peeglisse vaadates nägin, kuidas mu pea suitseb,? meenutas Merle Bergmann. Juuksur pesi värvi kiiresti maha. ?Peas oli kaks tumepunast lähestikku asunud triipu, mille kohta juuksur ütles, et seal on kerge ärritus,? rääkis Bergmann. ?Juuksur soovitas sellele kohale pestes rohkem palsamit panna.?

Heleen Sooman jõudis juuksuritoolis istuda kuus minutit. ?Hakkas kohutav valu nagu oleks kuuma vett pähe valatud,? rääkis ta. ?Peanahk oli punaselaiguline, suur hulk juukseid olid kõrvetusest krussi tõmbunud ning langesid välja.?

Paari nädala pärast tekkis Bergmannil lagipähe mädane haavand, mille suurus oli kuus korda neli sentimeetrit, Soomani haavand oli veidi väiksem.

Eestis Goldwelli esindava OÜ Junor Pro tegevjuhi Helle Inkineni sõnul pidi juuksur rikkuma esmaseid blondeerimisnõudeid.

?Goldwelli blondeerimispulber on meil enim müüdud toode ning selle kasutamisel pole Eestis üheksa aasta jooksul midagi juhtunud,? lausus Inkinen. ?Kui juuksur toodet õiges vahekorras vesinikuga ning õige tehnoloogiaga kasutab, on selline õnnetus välistatud.?

Merle Bergmann esitas ilukeskusele kahjutasunõude 350 000 kroonile. ?Et pähe uuesti juukseid saada, tuleb teha kolm ilukirurgilist lõikust ja see on väga kallis,? rääkis Bergmann. Kahjutasunõudes arvestab ta ka pikaajalist töövõimetust ning moraalset kahju.

Soomann pole veel kahjutasunõuet esitanud, kuid teeb seda pärast haiglaravi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing