Tänavapuhastajad ootavad ööseks tormi

Inno Tähismaa 05. veebruar 2001, 16:44

Tallinna tänavapuhastajad ootavad ööseks tugevat tuult ja puistavad libedatesse kohtadesse graniidisõelmeid, sest kerge liiv lendaks tormiga kasutult minema, kirjutab EPL Online.

?Liivaga ei tee praegu midagi, sest torm on tulekul ja tuul puhuks kõik ära. Praegu oleme puistanud üle saja tonni graniiti ja võib öelda, et terve meie puhastuspiirkond on sellega kaetud,? ütles tänavapuhatusfirma Vare juhataja Heikki Ainipai.

Anipai sõnul puhastatakse kõige tihedamini hoolduspiirkonna 32 tõusu. ?Kõik ei ole asfaldini puhtad, aga Laulupeo mäge ja Kose tõususid oleme küll puhastanud kaltsiumkloriidiga,? ütles Anipai.

Jaakson Ko linnapuhastajad on ristmikel, oma piirkonna kuuel tõusul ja bussipeatustes kasutanud ka liiva. ?Aga siiski võrdlemisi vähe. Rohkem tuleb panna graniitkilde,? ütles firma juht Jüri Jaakson.

Kui ilm kolmapäeval-neljapäeval soojeneb, alustavad tänavapuhastajad intensiivse soolatamisega lume sõiduteedelt sulatamist. ?Esimese 20 minuti jooksul võib tekkida lörtsine kiilasjää ja eriti valgusfooride taga võib lumi olla treppis,? soovitas Anipai autojuhtidel olla ettevaatlikud.

Praegu on Tallinna tähtsamaid magistraalidel libedat tõrjumas 16 puisteautot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing