Uus seadus maksustas kaitseväelaste toidu- ja korteriraha

05. veebruar 2001, 08:10

Kaitseväe sajad ohvitserid ja allohvitserid olid nõutud, kui nende jaanuari palgarahast oli ootamatult seitse-kaheksasada krooni maha võetud, sest uus tulumaksuseadus maksustas kaitseväelaste toidu- ning korteriraha, kirjutab Postimees.

?Mehed hakkasid nõutult kukalt kratsima,? kirjeldas Tallinna päästekompanii ülem Kaido Kaurit oma ohvitseride meeleolu palgapäeval, kui palgakärbe oli avalikuks saanud.

Seni pidas riik tegevteenistuse lepinguga kaetud ohvitseride ja allohvitseride toidu- ja korteriraha toetuseks ega koormanud seda tulumaksuga. Alates 1. jaanuarist langes 26protsendiline maksukirves aga ka korteri- ja toiduraha peale.

See tähendab, et 1800kroonise toiduraha ja näiteks 1200kroonise korteriraha pealt tuleb ohvitseril maksta ootamatult üle 800 krooni tulumaksu.

Kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõuts on pidanud kõnelusi nii pea-, kaitse- kui ka siseministriga, et päästa tulumaksu painest ohvitseride-allohvitseride toidu- ja korteriraha.

Kõutsi toetab jõuliselt ka kaitseministeerium, kes on rahandusministeeriumile saatnud mitu märgukirja, et ohvitseride, allohvitseride ja kaitseväe ametnike korteri- ning toiduraha tuleks tõlgendada maksuvaba toetusena nagu see oli möödunud aasta lõpuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing