Tallinn kulutab sel aastal elamuehitusele 68 miljonit

06. veebruar 2001, 08:08

Tallinna linn on viimase kolme aasta jooksul renoveerinud 200 miljoni krooni eest kaheksa linnale kuuluvat maja, sellel aastal on elamuehituseks ja sotsiaalruumide rajamiseks nähtud ette 68 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Abilinnapea Heiki Kivimaa tõdes, et linnale kuuluvatele majadele tehtud investeeringuid linn üüriteenuse müügi kaudu tagasi ei saa. ?20 krooni ruutmeetri pealt pole selleks piisav üürimäär,? nentis Kivimaa. Tema sõnul peaks üürimäär olema vähemalt 45 krooni, sest siis saaks linn investeeringud tagasi umbes 33 aasta jooksul. ?Oleks normaalne, et linn ei doteeri toodet ehk antud juhul korterit, vaid toetab inimest. Asi ise tasuks end normaalperioodil ära,? leidis Kivimaa.

Tallinna elamumajandusameti peaspetsialisti Tiina Sori sõnul on sotsiaaleluruumide ehitamist ja majanduslikku tasuvust raske hinnata. ?Erasektor ei investeeri eluasemete ehitust liikumispuudega või eakatele inimestele. Samuti ei ehita erasektor momendil üürielusasemeid,? selgitas Sori.

Selleks aastaks on linn planeerinud Sõpruse pst 5 hoone eluruumide renoveerimiseks sotsiaalkorteriteks 1,8 miljonit krooni, väikeelamute projektide ettevalmistamiseks ja nõustamiseks 11 miljonit, Erika tänav 13 maja renoveerimise alustamiseks 10,5 miljonit ja sotsiaaleluruumide rajamiseks 10 miljonit. Väikeelamute detailplaneeringute realiseerimiseks maa soetamiseks on planeeritud 36 miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing