Edelaraudtee palus peatada "Johanna" remondi

06. veebruar 2001, 13:09

Edelaraudtee juhtkond palus viivitamatult peatada oma firmarongi 'Johanna' remondi, mis toob kaasa vähemalt 50 töömehe koondamise rongi remonditud Balti Laevaremonditehase tütarettevõttes OÜ BLRT Umeks.

Edelaraudtee selline teade oli täielik üllatus OÜ BLRT Umeksile, mis on juba 5 aastat remonditud ja ümber ehitanud Edelaraudtee diiselronge. Umeks peab 'Johanna' remondi peatamise korral 50 töömehele maksma koondamistasu umbes 2 miljonit krooni. Peale selle kaotab töö veel vähemalt 20 inimest mitmes alltöövõttu tegevas firmas.

Balti Laevaremonditehasel (BLRT) on Edelaraudteega sõlmitud leping, mille järgi peab tellija remonditud 'Johanna' kätte saama aprillis. Kuna Edelaraudtee juhtkond palus remonditööd viivitamatult lõpetada, satub ohtu ka lepingu täitmine. See seab raskesse olukorda laevaremonditehase tütarettevõtte Umeksi, kes on juba tellinud vajalikud materjalid ning teinud muid investeeringuid. Praegu on 'Johanna' Umeksi tsehhis osadeks lahti võetud, mistõttu ei ole võimalik rongi ka kuhugi mujale vedada. See takistab tõsiselt Umeksi igapäevast tööd.

Eelmisel aastal remontis ja renoveeris OÜ BLRT Umeks viis Edelaraudtee diiselrongi. 'Johanna' remondi peatamisega on Edelaraudtee juhtkond mõista andnud, et seni ladusalt kulgenud koostöö Balti Laevaremonditehasega võib katkeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing