Arhitektid süüdistavad Tallinna juhte

06. veebruar 2001, 08:24

Arhitektide Liit ja kultuuriministeeriumi arhitektuurinõukogu süüdistavad Tallinna mereäärsete kruntide müügis ilma ala selge arengukavata, mille saamiseks korraldatud konkurssi kasutasid linnajuhid pelgalt enesereklaamiks, kirjutab Postimees.

Arhitektide Liidu esimehe Kalle Vellevoogi sõnul puudub linnajuhtidel ühene ettekujutus Tallinna ühe kallima maa, kesklinna mereäärsete kruntide arenguks. Sellest hoolimata müüb linn praegu kuut sadamaala krunti, mille alghind on kokku 150 miljonit krooni.

Vellevoogi hinnangul algavad probleemid eelkõige sellest, et Tallinnas puudub linna peaarhitekti ametikoht ning igasugune arhitektuurne juhtimine. Ta märkis, et just puuduva ettekujutuse loomiseks sadamaalal ja huvitavate ideede saamiseks korraldas linn mullu koos Eesti Kultuurkapitaliga arhitektuurikonkursi.

Vellevoogi sõnul oli võistluse tingimustes kirjas, et pärast konkursi lõppu moodustatakse töögrupp, mis analüüsib selle tulemusi, võtab parimad ideed ning alustab piirkonna üldplaneeringu koostamist.

?Tänaseks on linnavalitsus aga oma senistest lubadustest loobunud, mingit töögruppi pole loodud ning kui me selle kohta oleme küsinud, antakse ebamääraseid vastuseid,? rääkis Vellevoog. ?Linnajuhtidel oli hea võimalus ennast hetkeliselt promoveerida. Nüüd on koostöösoov ununenud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing