Haigekassa hakkab reservi looma

06. veebruar 2001, 08:13

Haigekassa tänavune eelarve on pingeline nagu eelmisel aastalgi, mis tähendab, et plaanilise ravi maht ei suurene ja operatsioonile pääsemise järjekorrad kasvavad edasi, kirjutab Postimees.

Vältimaks olukorda, et haiglad kasutavad teenuste ostmiseks mõeldud raha poole aastaga ära ja teisel poolaastal sulgevad osakondi, lepib haigekassa lepingut sõlmides kokku teenuste osutamise graafikus.

?Haigekassa eesmärk ei ole raviasutusi finantseerida, vaid kindlustada ravikindlustatule raviteenuse saamine,? kinnitas haigekassa juhatuse liige Andres Rannamäe.

Eri haigustel on erinev aeg, mille jooksul inimene võib oodata plaanilise ravi järjekorras, ilma et see seaks tema tervise ohtu ja laseks haigusel oluliselt edasi areneda.

Haigekassa tänavust eelarvet pingestab kohustus luua tuleviku kindlustamiseks reserv ning jätkata kassatagavara kogumist.

?Reserv on vajalik, kuna haigekassa ainuke sissetulek on sotsiaalmaks, mis ei laeku alati nii nagu planeeritud,? selgitas Jesse.

Reservkapitali planeeritakse tänavu kasvatada 89 miljoni kroonini.

Haigekassa reformi käigus väheneb haigekassa töötajate arv 10 protsenti ehk 324 inimeseni. Samas kavandab haigekassa võtta juurde juriste ja usaldusarste, kelle palgakulud on suuremad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing