Volkswagenitele suunatud riigihange tuli tagasi võtta

06. veebruar 2001, 08:14

Riigihankega 15 väikest keskautot osta soovinud riigiasutus pidi hanke tagasi võtma, sest ainsana vastanuks tehnilistele tingimustele Volkswagen Golf, kirjutab Postimees.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti lõpptähtajaga riigihange tuli tagasi võtta, sest Renault? ja Kia müüja Belesta protestis, pidades riigihankes autole esitatud tehnilisi nõudeid turgu kitsendavaks.

Belesta müügijuhi Peeter Uduste väitel pole Eestis müügil ühtki teist automudelit peale Volkswagen Golfi, mis vastaks hankes esitatud nõuetele.

Nii oli ostja seadnud tingimuseks, et ostetav auto võib olla kuni 55kilovatise võimsusega, pakiruumi maht kuni 330 liitrit. Ametile sobival autol pidi olema kaugjuhtimisega kesklukk, pardakompuuter ning välistemperatuuri näidik.

?Need nõudmised on sõna-sõnalt Volkswagen Golfi tehniliste näitajate nimekirjast maha kirjutatud, isegi järjekord pole muutunud,? lisas Uduste.

Suzukit ja Seati müüva Japauto tegevdirektori Jaanus Saaliste sõnul sobinuks lisaks Volkswagen Golfile ka ?koda ja Seat, mis kõik on ühe kontserni toodang.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing