Edelaraudtee soovib reisirongiliikluse pikaajalist arengukava

06. veebruar 2001, 12:44

Edelaraudtee esitas täna teede-ja sideministeeriumile ettepaneku moodustada ühine töögrupp, mille ülesandeks oleks lähema 30-45 päeva jooksul töötada välja pikaajaline reisirongiliikluse arengukava, mis tagaks elanikele vajaliku kindluse nende liikumisvajaduste suhtes.

Edelaraudtee juhatuse esimehe Henn Ruubeli kinnitusel ei saa ettevõte aktsepteerida eelmisel nädalal teede-ja sideministeeriumist saabunud ettepanekuid kuna nende täitmine on majanduslikult võimatu.

?Lahenduse leidmiseks pakub Edelaraudtee pikendada ühiskondliku reisijateveo lepingut Eesti Raudtee infrastruktuuril kuni 30. juunini 2001, korrigeerides rongide sõiduplaani vastavalt reisijate tegelikele vajadustele.

Edelaraudtee poolt korrigeeritud sõiduplaani kohaselt teostatava reisijateveo doteerimiseks kuluks tänaseks riigieelarves planeeritud ja veel kasutamata 36 miljonit krooni. Selle ettepaneku kohaselt väheneks tegelik reisijateveo maht alla 20 protsendi?, rääkis Ruubel.

Ruubeli tähendusel on kuni viimase ajani riik pidanud riigiga läbirääkimisi, mille tulemusel on jõutud ummikseisu kogu reisirongiliikluse tuleviku osas. ?Riigiettevõte tegi ministeeriumile pakkumisi ja ministeerium siis neid vastavalt kas aktsepteeris või ei aktsepteerinud?, ütles Ruubel. Edelaraudtee ja riigi esindajatest koosneva uue töögrupi väljatöötatav kava peakski Ruubeli sõnul lähtuma põhimõtetest, et koostatakse täiesti uus reisirongide sõiduplaan kogu riigis, arvestades inimeste tegelikke sõiduvajadusi. ?Töögrupp peaks plaani koostamisel arvestama kindlasti kohalike omavalitsuste seisukohtadega.

Edelaraudtee pakub riigile muuta ka seni kehtivat nn. ?845 miljoni krooni lepingut?, mille asemele koostatakse uus ühiskondliku reisijateveo leping kehtivusega 8-10 aastat ning mis hõlmab kõik rongiliinid?, sõnas Ruubel.

Sellise pikaajalise lepingu olemasolu võimaldaks Ruubeli sõnul Edelaraudteel alustada investeeringute tegemisega uue ja ökonoomsema veeremi soetamiseks. Lepingu arvelt saavutatav kokkuhoid võimaldaks omakorda tagada reisijate liikumisvajadused ning luua reaalsed võimalused GB Railways Groupi poolt erastamisprotsessis esitatud arenguplaanide elluviimiseks.

Ruubel ei soostunud kommenteerima GB Railwaysi võimalikku loobumist veebruari lõppu planeeritud aktsiakapitali laiendamisest. ?Me teeme oma ettepanekuid kõige paremas usus, et valitsuse liikmed suhtuvad neisse täie tõsidusega. Seetõttu ei tahaks täna ka spekuleerida, milline võib olla GB Railwaysi reaktsioon ühe või teise valitsuse otsuse suhtes?, lisas Ruubel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing